Przekonaj się, która metoda zakupów jest najpowszechniejsza i jakie mają plusy oraz minusy.

Wyposażenie sypialni – bez czego nie obejdzie się Twoja sypialnia?

Jak urządzić sypialnię, aby zapewniła Ci jak najzdrowszy i najbardziej regenerujący sen? Najważniejszy jest komfortowy materac, ale zaraz za nim znajdują się odpowiednie poduszki oraz wygodne łóżko. Zacznijmy od materaca:

 1. Materace mogą być piankowe lub sprężynowe
 • Materace piankowe: 

Są najlepsze dla: osób, które mają problemy z kręgosłupem, chcą zadbać o prawidłową postawę ciała lub są alergikami.

Materace piankowe z lateksu są najlepsze dla alergików, bo lateks bardzo rzadko uczula. Materac Hilding Melody ma dodatkowo świetną cyrkulację, dzięki czemu w jego wnętrzu nie gromadzi się wilgoć i nie namnażają grzyby oraz roztocza, mogące nasilać alergię. Materace wysokoelastyczne to bardzo ekonomiczne materace, które zapewnią Twojemu kręgosłupowi bardzo komfortowy sen. Materace termoelastyczne to najbardziej zaawansowane rodzaje materacy piankowych, bo pod wpływem nacisku i temperatury ciała dopasowują się do jego kształtu, gwarantując mu odpowiednie podparcie. Materac termoelastyczny Hilding Salsa ma też aż siedem punktów twardości, które umożliwiają jeszcze bardziej równomierne podparcie kręgosłupa i zmniejszają napięcie mięśni.

Są najlepsze dla: osób o wysokiej wadze ciała, partnerów oraz wszystkich tych, którzy szukają bardzo wytrzymałego materaca. Najlepsze materace sprężynowe to kieszeniowe lub multipocket. W przeciwieństwie do starych typów materacy sprężynowych, są one bardzo stabilne, a znajdujące się w nich sprężyny nie odginają się. Przez to są bardzo wytrzymałe. Dodatkowo takie materace nie przenoszą drgań, dlatego są idealne dla partnerów. Materace multipocket mają więcej sprężyn od kieszeniowych. Dzięki temu są stabilniejsze, ale też droższe.

 1. Materace mogą mieć różną szerokość

Materac dla jednej osoby powinien mieć szerokość od 90 do 120 cm. Materace dla partnerów są natomiast zazwyczaj dużo szersze i mają od 120 do nawet 180 cm szerokości, w przypadków partnerów o większych sylwetkach.

 1. Materace mają różną twardość

Materace mogą być miękkie, średniotwarde i twarde. Wszystkie twardości tak samo dobrze podpierają kręgosłup. To, którą wybierzesz, powinno więc tak naprawdę zależeć od Twoich preferencji. Wyjątkiem są osoby o bardzo wysokiej wadze ciała.
Powinny one wybierać twarde materace, które najlepiej będą podpierać ich kręgosłupy.

Odpowiedni materac to pierwszy krok do zdrowego snu. Równie ważne jest odpowiednie łóżko oraz poduszki. Jeśli chcesz naprawdę komfortowo wypoczywać w łóżku, wybierz takie z profilowanym wezgłówkiem, który zapobiegnie napięciom w odcinku szyjnym, mogącym pojawiać się podczas opierania się o ścianę. Takim typem łóżka jest na przykład Hilding Preppy.

Ostatni krok do komfortowego snu to poduszka. Najzdrowsze są poduszki profilowane, bo dopasowują się naturalnie do kształtu Twojej głowy, szyi czy barków. Najlepiej, aby taka poduszka była wykonana z pianki termoelastycznej, ale jeśli cierpisz na alergię, możesz zdecydować się na poduszkę z pianki lateksowej lub obszytą dezynfekującymi taśmami 3D.

Sklepy z wyposażeniem do sypialni online – zalety i wady

Już wiesz, jakie elementy w sypialni zapewnią Ci najbardziej komfortowy sen. Zastanawiasz się teraz, gdzie kupić wyposażenie do sypialni? Poznaniacy coraz chętniej kupują meble w sklepach internetowych. Poznaj plusy i minusy takiego rozwiązania.

Kupno wyposażenia sypialni online – zalety

 • Atrakcyjna cena – w sklepach internetowych częściej możesz liczyć na promocje. Zwłaszcza na sezonowych promocjach popularne materace czy poduszki możesz kupić z bardzo dużymi zniżkami, nawet do 70 procent.
 • Szeroki wybór – w sklepach internetowych zazwyczaj masz dostępną większą różnorodność akcesoriów do sypialni,
  w tym materacy. Możesz łatwo kupić nawet kompletne nowości, takie jak materace Hilding Boogie czy Conga.
 • Ekspresowe zakupy – kupno wyposażenia sypialni online jest naprawdę błyskawiczne. Wybierasz model, który Cię zainteresuje, klikasz w odpowiednie wymiary, ikonkę kupuj i gotowe. Bez tracenia czasu na dojazdy czy stanie w kolejce.
 • Łatwość porównania – sklepy z wyposażeniem do sypialni online mają jeszcze jedną zaletę – możesz bardzo dokładnie
  oraz na spokojnie porównać dostępne w nich produkty i wybrać ten najlepszy.

Wady zakupów internetowych

 • Brak możliwości przetestowania – jeśli chcesz sprawdzić, czy odpowiednią twardość ma materac czy inne wyposażenie sypialni, sklep internetowy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nie sprawdzisz w nim też, czy wygodnie opiera Ci się na zagłówku lub zmienia pozycję na materacu.
 • Dłuższe zakupy – przez to, że nie do końca wiesz, co zostanie Ci doręczone do domu, zakupy online mogą zabrać więcej czasu niż tradycyjne. Konieczny może być bowiem zwrot lub wymiana produktu na taki, który bardziej Ci odpowiada.

Stacjonarne sklepy z wyposażeniem do sypialni w Poznaniu – zalety i wady

Zalety zakupów stacjonarnych

 • Możesz wypróbować wszystko od ręki – chcesz kupić z partnerem idealny materac kieszeniowy, np. Hilding Tango lub Hilding Cha-Cha i nie masz pewności, jaka twardość będzie odpowiednia? Czy bardziej komfortowy będzie materac o twardości H2 czy może H3? Sklepy z wyposażeniem do sypialni stacjonarne dają Wam możliwość przekonania się o tym od ręki.
 • Konsultacja z ekspertem – wprawdzie gdy kupujesz online wyposażenie sypialni, sklep internetowy też daje Ci możliwość konsultacji online. Jednak rozmowa twarzą w twarz, o konkretnych produktach, które widzisz przed sobą, dla wielu osób jest
  o wiele łatwiejsza.
 • Łatwość większych zakupy – jeśli planujesz kupić za jednym razem łóżko, materac i odpowiednie poduszki, sklep z wyposażeniem sypialni stacjonarny w Poznaniu może okazać się łatwiejszy do tego zadania. Od razu możesz sprawdzić,
  czy wszystko do siebie pasuje.

Minusy zakupów stacjonarnych

 • Długotrwałość procesu – sklep z wyposażeniem sypialni stacjonarny w Poznaniu wymaga dojechania, przejścia się po sklepie, poczekania na konsultanta, a na koniec odstania w kolejce. To wszystko zabiera dużo czasu.
 • Mniejszy wybór – sklepy z wyposażeniem do sypialni stacjonarne często mają mniejszy wybór artykułów. Musisz zazwyczaj odwiedzić więc kilka, aby porównać wybrane modele materacy czy łóżek.

Opracowano: zdrowykregoslup.pl