Sen w komfortowych warunkach ma bezpośredni wpływ na polepszenie się samopoczucia w ciągu dnia. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, jak istotną rolę odgrywa sen w procesie zapamiętywania, tworzenia wspomnień czy regeneracji mięśni. Wybór odpowiedniego podłoża do odpoczynku jest kluczowy dla zdrowia – przekonaj się dlaczego!

Sen a zdrowie

W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym pośpiechu. Na naszych barkach ciążą liczne obowiązki. Stres i zaniedbywanie własnego samopoczucia są na porządku dziennym. Właśnie dlatego często nie zwracamy uwagi na to, w jakich warunkach śpimy oraz czy jest to jakościowy wypoczynek. Przekłada się to na ciągłe zmęczenie, brak energii, a nawet pogorszenie się stanu zdrowia. Nic dziwnego! Sen stanowi jedną z podstawowych potrzeb człowieka, która ma znaczący wpływ na cały organizm. Przede wszystkim wspomaga regenerację komórek, ale także odporność, metabolizm czy umożliwia tworzenie wspomnień. Warto zatem dbać o wysokiej jakości wypoczynek, poprzez nie tylko poświęcenie odpowiedniej ilości czasu, ale również zainwestowanie w wysokiej jakości materac! Twoja sypialnia to miejsce, w którym powinieneś czuć się komfortowo i bezpiecznie. Inwestycja w odpowiednio przygotowane miejsce do spania, to inwestycja w lepsze zdrowie.

Jak wybrać dobry materac?

Na rynku znaleźć można liczne modele materacy do spania. Jak pośród niezliczonych modeli znaleźć ten idealny? Przed zakupem warto poznać własne preferencje dotyczące idealnego wypoczynku. Aby to zrobić należy przede wszystkim poznać swoją preferowaną twardość. Jest to subiektywne odczucie, które zależy od wagi, wzrostu oraz upodobania. Każdy model odznacza się inną twardością, ale warto pamiętać, że materace miękkie (H1 i H2) są przeznaczone dla osób lżejszych, a materace twarde (H3 i H4) – dla cięższych. Oprócz tego, warto zapoznać się z rodzajami wypełnień w materacu oraz porównać ich wady i zalety. Co więcej, należy zwrócić również uwagę na produkty posiadające status wyrobu medycznego, czyli materace ortopedyczne. Przeznaczone są dla osób chcących profilaktycznie zapobiec powstawaniu wad kręgosłupa lub zmagają się z schorzeniami czy chorobami kręgosłupa.

Jak dbać o materac?

Dokonując zakupu materaca jesteśmy świadomi, że będzie nam służył przez kilka lat. Aby materac mógł zachować swoje właściwości jak najdłużej, należy o niego prawidłowo dbać. Zaczynając do regularnego odkurzania, co pozwala uniknąć gromadzenia się alergenów. Nie zapominając o regularnym odwracaniu na drugą stronę. Znacząco zwiększa to trwałość oraz żywotność produktu. Najważniejszą czynnością, jest regularne pranie pokrowca – minimum dwa razy do roku.

Materac do spania ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, a także kręgosłup. Z uwagi na to pamiętajmy, aby wybrać wysokiej jakości produkt, ale także odpowiednio dopasować go pod nasze preferencje.